top
logo

Başarı Hikayeleri

Sosyal paylaşım

 


feed-image RSS Besleme
BECERİ'10-Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi
RİZE’DE UMEM BECERİ’10 PROJESİ KAPSAMINDA KURSLARINI BAŞARIYLA BİTİREN KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ 26 ŞUBAT 2015

 

Rize’de geçtiğimiz aylarda başlayan kasiyer ve servis elemanı kursları tamamlandı. Kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU, Rize Kurs Yönetimi Başkanı Gafur KARALİ, Rize İŞKUR İl Müdürü Hasa KIRAZ  ve firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen törenle, kasiyer ve servis elemanı kurslarını başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

 
BİTLİS’TE UMEM BECERİ’10 DOKUMA KONFEKSİYON MAKİNECİ KURSU AÇILDI 23 ŞUBAT 2015

 

 

Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası, Bitlis İŞKUR İl Müdürlüğü, Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bir tekstil firmasının işbirliği çerçevesinde işsiz vatandaşlara yönelik olarak 60 kişilik “ Dokuma Konfeksiyon Makineci Kursu” açıldı. ​

 

İŞKUR İl Müdürü Alaattin Aslan ve UMEM Kurs Yönetimi kursu ziyaret etti.

 

Uzmanlaştırılmış Mesleki Eğitim Merkezi Beceri’10 (UMEM) Proje kapsamında kursiyerlere 74 gün ve 512 saat pratik ve teorik eğitim verilecek. Kurs süresince katılımcılara günlük 25 TL cep harçlığı, iş kazası ve meslek hastalığı sigortası ayrıca sağlıktan faydalanmayanlar için Genel Sağlık Sigortası primleri karşılanacak.

 

Bitlis’te dokuma konfeksiyon makineci mesleği işgücü piyasası araştırmaları sonucunda işverenlerce en çok kalifiye eleman sıkıntısı çekilen mesleklerden biridir. İşverenlerce temininde güçlük çekilen mesleklere yönelik bu tür mesleki eğitim kursları düzenlenerek, hem işsiz vatandaşlar meslek sahibi yapılıp hem de işverenlerin kalifiye eleman ihtiyaçları karşılanıyor.

 

Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurs sonunda sertifikaları verilecek.

 

 
UMEM BECERİ’10 PROJESİ İLÇE KURS YÖNETİMLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 19 ŞUBAT 2015

 

 

29 Aralık 2014 tarihli İcra Kurulu kararları ile Kurs Yönetimi yetkisi verilen 13 ilçenin Kurs Yönetimi temsilcilerine UMEM Beceri’10 projesi tanıtıldı.

19 Şubat 2015 tarihinde Birliğimiz Şefik Tokat Toplantı salonunda gerçekleştirilen proje bilgilendirme toplantısına, Alanya, Ceyhan, Nazilli, Söke, Bandırma, İskenderun, Tarsus, Lüleburgaz, Gebze, Ereğli, Fethiye, Çorlu ve Çerkezköy’den Oda, Borsa, İŞKUR ve Milli Eğitim temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda, UMEM Beceri’10 Projesi Teknik Komitesi tarafından aşağıdaki başlıkları kapsayan bir sunum yapılarak, proje tanıtımı yapıldı.


  • Proje Yönetişim Mekanizması
  • Kurs Yönetimlerinin Görevleri
  • İşgücü İhtiyaçlarının Tespit Edilmesi
  • Kurs ve İşbaşı Eğitim Süreçleri
  • Kursiyer İşlemleri
  • Ödemelerle İlgili İşlemler
  • İstihdam Süreçleri


Sunum sonrasında, ilçelerden gelen Kurs Yönetimi temsilcileri ile karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. İlçelerdeki Kurs Yönetimleri, oda ve borsalar, İŞKUR İlçe Müdürlüğü, Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ve okul müdürlerinden oluşuyor.

 
BURSA KURS YÖNETİMİ TOPLANTISINDA 14 MESLEKTE 532 KİŞİLİK KURS AÇILMASINA KARAR VERİLDİ. 11 ŞUBAT 2015

 

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri 10 Projesi Bursa Kurs Yönetimi toplantısı 11 Şubat 2015 tarihinde Bursa

Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda yapıldı.

Gerçekleştirilen Kurs Yönetimi toplantısında; BTSO Genel Sekreter Yardımcısı  Hasan Erdem, BTSO İnsan Kaynakları Müdürü  Zafer Cengiz, BTSO Proje Görevlisi Alper Bilge,  BUTGEM Genel Koordinatörü  Muammer Paşa, Bursa Ticaret Borsası Genel Sekreteri  Fehmi Yıldız, İŞKUR İl Şube Müdürü Sibel Zengin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş,  Ovaakça Şarık Tara Teknik Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ömer Yılmaz, Atatürk Meslek Teknik Anadolu Lisesi Müdürü  Ömer Pınarlı ve Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Zihni Şen hazır bulundu.

Toplantıda; Tofaş Türk Otomobil Fabrikası Anonim Şirketi ve Beyçelik Gestamp Anonim Şirketi’nin otomotiv alanında 200’ er kişilik talepleri başta olmak üzere  9 firmanın toplamda 532 kişilik işgücü talebi onaylanarak, 14 kurs açılmasına karar verildi.

 
AFYONKARAHİSAR’DA 6 MESLEKTE UMEM BECERİ’10 KURSLARI AÇILIYOR 30 OCAK 2015

 

 

UMEM Beceri’10 Afyonkarahisar İli Kurs Yönetimi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Süleyman Uğur ÜNSOY başkanlığında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleşti.

Toplantıya, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Yılmaz AKAR, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa AKÇİL, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Enver MERMER katıldı. Toplantıya Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu EML Müdürü Mehmet İVECEN’ de iştirak etti.

Toplantıda ilimizde “Makine Bakım Onarım”, “CNC Operatörlüğü”, ”Lastik Satış Servis ve Onarım”, “Doğalgaz Kaynakçılığı” ve Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı” kurslarının açılmasına karar verildi.

 

 
« BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon »

Sayfa 1 / 32

İstihdamlar - I

En fazla istihdam sağlayan ilk 10 il

1. Kocaeli
2. Sakarya
3. İstanbul                                 4. Bursa
5. Manisa
6. Tekirdağ
7. Mersin
8. Şanlıurfa
9. Karaman
10.İzmir

* İstihdam verileri, Temmuz 2013 sonu itibariyle alınmıştır.

İstihdamlar - II

Yükselen ilk 10 il

1. Karaman
2. Bilecik
3. Bayburt                                   4. Sakarya
5. Tekirdağ
6. Kırşehir
7. Kırıkkale
8. Sinop
9. Manisa
10.Çanakkale

* Yükselen ilk 10 ilin performansı, istihdam sayısının, o ildeki işsiz sayısına bölünerek elde edilmesiyle hesaplanmıştır.

* Haziran 2013 verilerine göre hesaplanmıştır.


bottom
top

İŞSİZ ARANIYOR

Anahtar Kelimeler

İş arıyorum, meslek kursları, mesleki eğitim, meslek edindirme kursları, meslek kursu, eleman arıyorum, istihdam, istihdam teşvikleri, kurs ön başvuru, UMEM nedir?, TOBB, İŞKUR meslek kursları, Milli Eğitim Bakanlığı meslek kursları,  meslek kursları iş sahibi yapıyor

UMEM Beceri10 Bülteni

En çok okunan


bottom