top
logo

Sosyal Medya Hesaplarımız


BECERİ'10-Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi
TARSUS’TA UMEM BECERİ’10 PROJESİ TANITIMLARI DEVAM EDİYOR 22.06.2015/ MERSİN

Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı  Kaplan Kiltaş, Tarsus Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı aynı zamanda Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili  Alper Deniz, Tarsus Tuhafiyeciler ve Zücaciyeler Odası Başkanı Hüseyin Özkır ile Tarsu Alışveriş Merkezi Müdürü Serkan Topaloğlu’nu makamlarında ziyaret eden Tarsus Ticaret Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Ukav ve İŞKUR Tarsus Şube Müdürü Kürşat Dal, UMEM Beceri 10 projesinin işverene sağladığı avantajları anlattı.

Ukav ve Dal, UMEM Beceri Projesine ilişkin şu bilgileri verdiler:

“İstediğiniz eleman nitelikli olarak yetiştirin ücretini ve SGK işveren payını İŞKUR olarak biz karşılayalım. İŞKUR’dan işverenlerimize yönelik eğitim, istihdam ve teşvik kapsamlı bir proje: UMEM Beceri’10

Türkiye’nin en büyük meslek edindirme projesi olan UMEM Beceri’10 projesi ile sizlerden alınan işgücü talepleri doğrultusunda eleman yetiştirme (EĞİTİM), yetişen elemanların EN AZ %50’sinin işyerinizde istihdam edilmesi, (İSTİHDAM), İstihdam edilen elemanların SGK işveren priminin İŞKUR tarafından ödenmesi (TEŞVİK) sağlanmaktadır.

Proje nitelikli eleman kazanmanın yanı sıra işverenlere maddi yönden de olanaklar sunmaktadır.

Proje süresince yetiştirilen elemanların ücretini, genel sağlık sigortasını ve iş kazası meslek hastalığı primini İŞKUR karşılıyor. Bugün asgari ücretli bir işçinin işverene maliyetinin 1.500TL olduğunu düşünürsek program boyunca her bir işçi başına işverenlerin aylık 1.500TL tasarrufu olmaktadır.

İşe alınan kursiyerin son 6 ay işsiz olması ve işverenin son 6 aylık çalışan sayısına ilave olması halinde 24 ay ile 54 ay arasında SGK işveren payından muafiyet sağlamaktadır. Bu da ayda 1 işçi için yaklaşık 240TL olmak üzere, proje süresince sağlanan desteğin dışında toplamda ilave olarak 2.440TL ile 12.960TL arasında tasarruf getirmektedir.

Tüm işverenlerimizi eğitim, istihdam ve teşvik üçlüsünü bir arada sağlayan UMEM Beceri’10 programlarından yararlanmaya davet ediyoruz."

 
UMEM BECERİ’10 PROJESİYLE AYDIN’DA KURSLARINI BİTİREN KURSİYERLER KAYNAKÇI OLARAK İŞBAŞI YAPTI 22.06.2015/ AYDIN

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Aydın Sanayi Odası, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve OKT firması işbirliğinde işsiz gençlerin ve vatandaşların mesleki eğitim ile istihdam edilmelerini sağlayan UMEM Projesi Beceri 10 kursu kapsamında 30 Nisan – 11 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenen eğitimleri tamamlayıp sertifika alan kursiyerler OKT´de istihdam edildi.

Kursa başlamadan önce hiç kaynak deneyimi olmayan kursiyerler, UMEM projesi kapsamında uzman eğitmenler eşliğinde önce meslek eğitimini tamamladı. Gazaltı kaynak konusunda el becerisini kazanan kursiyerler, deneyimli personeller ile uygulamalı olarak eğitimlerine devam etti. Eğitimin sonunda kurs değerlendirme komisyonunda bulunan kurs eğitmenleri kursiyerlerin çalışmalarını inceledi. Programda yapılan uygulama sınavı ile  kursiyerlerin kaynak çalışmaları değerlendirildi. Kursu başarı ile geçen kursiyerler, gazaltı ve alüminyum kaynak alanlarında işbaşı yaptı.

UMEM projesinin Aydın´ın istihdamına ve ekonomik kalkınmasına önemli derecede katkı sağladığını ifade eden AYSO Genel Sekreteri Kerem Öden, “UMEM, kamu, özel sektör ve sivil toplum işbirliğinde hayata geçirilen çok önemli bir istihdam projesidir.  Bugün mesleki eğitimlerini başarı ile tamamlayan arkadaşlarımızı istihdama kazandırdık. Yakın zaman içerisinde kursiyerlerimizin ustalık seviyesine çıkacağına inanıyoruz.” dedi.

 

UMEM Projesi mesleki eğitimlerinin sanayi sektörünün nitelikli personel ihtiyacının karşılanmasında çok önemli rol oynadığını belirten OKT Genel Müdürü Hakan Maraş, “OKT olarak proje haricinde 50 kişiyi daha fabrikalarımızda hemen istihdam edeceğiz.  Başvuruları almaya başladık. Gerek deneyimli personel alarak gerekse de meslek edinmek isteyen gençlerimize kurslar açarak fabrikalarımızda istihdamlarını sağlayacağız. Yakın gelecekte de iş imkanları sunmaya devam edeceğiz. UMEM Projesi mesleki eğitime sahip gençlerimizi şirketimize kazandırmada inanılmaz derecede destek oluyor. Bu tip projelerin yaygınlaştırılmasını umut ediyor, fabrikamızda işbaşı yapan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

 
UMEM PROJESİ BİR AYDA 1500 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPACAK 12.06.2015 / ANKARA

 

 

Mayıs ayında açılan UMEM Beceri’10 kurslarıyla 1.500 kişi meslek edinecek ve iş sahibi olacak. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, UMEM Beceri’10 projesi kapsamında Mayıs 2015 döneminde açılan 115 kurs vasıtasıyla yaklaşık 1.500 kişinin meslek edineceğini ve kurslar sonunda başarılı olanların işe yerleştirileceğini bildirdi.​

Hisarcıklıoğlu konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “TOBB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle sürdürdüğümüz UMEM Beceri’10 projesi kapsamında Mayıs ayında 1.500 kişinin meslek edineceği 115 kurs açıldı.

Mayıs ayında en fazla kurs açılan il Bursa (13 kurs) olurken, Bursa’yı sırasıyla Bayburt, Afyonkarahisar, Ankara, Iğdır ve Şanlıurfa izledi. İşverenlerimiz tarafından en çok talep edilen ve kurs açılan alanlar ise sırasıyla; Dokuma Konfeksiyon Makineci, Çağrı Merkezi Görevlisi, Garson (Servis Elemanı), Otomotiv Montajcısı ve Ayakkabı İmalatçısı oldu.

Kurslarımıza ek olarak sigortacılık sektöründe de başarıyla uygulanan proje kapsamında, Adana, Gaziantep ve İzmir illerinde Sigortacılık Meslek Elemanı kursları başlatıldı.”

 

Hisarcıkloğlu, “UMEM Beceri’10 projesinde en büyük problemimiz, açtığımız bazı kurslara kursiyer bulamamaktı. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte, UMEM Beceri’10 projemizin işbaşı eğitim yani staj bölümünde kursiyerlere artık asgari ücret verilecek. Daha önce günlük 25 TL olan cep harçlığı, bu vesileyle 36,5 TL’ye yükseltildi. Bu vesileyle tüm işadamlarımızı ve işsizlerimizi bu projeye katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

 
UMEM BECERİ’10 PROJESİYLE TURİZM SEKTÖRÜNDE İŞBAŞI YAPTILAR 22.06.2015/ ANTALYA

 

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kuşadası Halk Eğitim Merkezi, Kuşadası Ticaret Odası ve Korumar Hotel de Luxe işbirliği ile düzenlenen, UMEM Projesi kapsamındaki "Kat Hizmetleri" kursunu bitiren kursiyerler istihdam edildi.

Korumar Hotel de Luxe İnsan Kaynakları Müdürü Yusuf Şavlukbaş, "Her yıl ilgili kurumlar ile işbirliği içerisinde benzeri kursları düzenliyoruz. Bu sayede bölge ve ülke turizmine, mesleki eğitimini ve sertifikasını almış nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasında katkı sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

İlgili kurumlarla nitelikli işgücü yetiştirilmesi ve istihdamın arttırılması konularında uzun yıllara dayalı bir işbirliği içerisinde olduklarını belirten Şavlukbaş, bu projelerin hayata geçirilmesinde en büyük pay sahibi olan Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kuşadası Halk Eğitim Merkezi ve Kuşadası Ticaret Odası Yetkililerine de ayrıca teşekkür ettiklerini belirtti.

 
BİTLİS GÜROYMAK’TA UMEM BECERİ’10 SERTİFİKA TÖRENİ 10.06.2015 /BİTLİS

UMEM Beceri’10 projesi kapsamında Bitlis ili Güroymak ilçesinde 60 kişi ile şubat ayında başlayan dokuma kursu tamamlandı. Dokuma kursunu başarıyla tamamlayan 54 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.​

Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Burhan Topyüz, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Eşref Aslan, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Cengiz Taşçı ve firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende, dokuma kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

 

 
« BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon »

Sayfa 1 / 37

İstihdamlar - I

En fazla istihdam sağlayan ilk 10 il

1. Kocaeli
2. Sakarya
3. İstanbul                                 4. Bursa
5. Manisa
6. Tekirdağ
7. Mersin
8. Şanlıurfa
9. Karaman
10.İzmir

* İstihdam verileri, Temmuz 2013 sonu itibariyle alınmıştır.

İstihdamlar - II

Yükselen ilk 10 il

1. Karaman
2. Bilecik
3. Bayburt                                   4. Sakarya
5. Tekirdağ
6. Kırşehir
7. Kırıkkale
8. Sinop
9. Manisa
10.Çanakkale

* Yükselen ilk 10 ilin performansı, istihdam sayısının, o ildeki işsiz sayısına bölünerek elde edilmesiyle hesaplanmıştır.

* Haziran 2013 verilerine göre hesaplanmıştır.


bottom
top

İŞSİZ ARANIYOR

Anahtar Kelimeler

İş arıyorum, meslek kursları, mesleki eğitim, meslek edindirme kursları, meslek kursu, eleman arıyorum, istihdam, istihdam teşvikleri, kurs ön başvuru, UMEM nedir?, TOBB, İŞKUR meslek kursları, Milli Eğitim Bakanlığı meslek kursları,  meslek kursları iş sahibi yapıyor

UMEM Beceri10 Bülteni

En çok okunan


bottom