top
logo

Başarı Hikayeleri

Sosyal paylaşım

 


feed-image RSS Besleme
BECERİ'10-Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi
Manisa Genelinde Umem Projesinde En Fazla İstihdam Sağlayan Firmalar Ödül Aldı -Manisa 24.11.2014

 

2011-2014 döneminde UMEM projesi kapsamında Manisa genelinde en fazla istihdam sağlayan ilk 3 firma, ödüllerini TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.

Manisa’da başarıyla uygulanan UMEM Beceri’10 Projesi kapsamında, 2011-2014 döneminde en fazla istihdam sağlayan ilk 3 firmaya ödülleri TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Manisa Oda/Borsa Müşterek toplantısında verildi.

Buna göre, Manisa’da en fazla istihdam sağlayan firma otomotiv devlerine parça tedarik eden Standart Profil oldu.

İkinci firma ise uluslararası arenada dünya devleriyle rekabet eden Vestel Elektronik A.Ş oldu. Vestel aynı zamanda, tüm Türkiye’deki yetkili servislerinin eleman ihtiyaçlarını UMEM projesinden karşıladı.

Üçüncü firma ise Turgutlu’da faaliyet gösteren Entesan-Seramiksan A.Ş oldu. Firma, anılan dönemde Turgutlu’nun ekonomik kalkınmasına ve istihdama önemli katkı sağlamış oldu.

Firmalar sırasıyla aşağıdaki gibidir:

 

  1. Standart Profil
  2. Vestel Elektronik
  3. Entesan-Seramiksan

 

 
Şanlıurfa Umem Kurs Yönetimi Toplandı 25.11.2014/Şanlıurfa

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde yürütülen UMEM Beceri’10 Şanlıurfa Kurs Yönetimi toplantısı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İbrahim İletmiş başkanlığında, Şanlıurfa İŞKUR İl Müdür Yrd., Şanlıurfa Milli Eğitim Şube Müdürü, okul müdürleri ve ilgili uzmanların katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, yeni protokoldeki gelişmeler hakkında bilgi verildi, yerelde yaşananlar sorunlar görüşüldü. Ayrıca OSB bünyesinde faaliyet gösteren bir firmanın kurs talebi görüşülerek, kurs başlatılmasına karar verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen UMEM Beceri 10 Projesi yerel düzeyde bu kurumların temsilcilerinden oluşan Kurs Yönetimi marifetiyle yürütülüyor.

 
Umem Muğla’nın İlçelerinde de Yaygınlaştırılacak 17.11.2014 / Muğla

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle başlatılan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi çalışmaları Muğla’da tüm hızıyla devam ediyor.​

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO)’nun proje ortaklığını sürdürdüğü UMEM Beceri 10 Projesi Muğla Kurs Yönetimi, Kasım ve Aralık ayı kurs planlamalarını gerçekleştirdi.

MUTSO Eğitim Birimi Sorumlusu Seher Taner Akgün, İŞKUR Şube Müdürü Sevgi Ayyıldız, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Yücel Demirhan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyit Kavak, Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okul Müdürü İdris Kömürcü, bugün MUTSO hizmet binasında gerçekleştirdikleri UMEM Beceri 10 toplantısında;

UMEM Beceri’10 projesinin kabul edilen yeni yönetmeliğinin, İlçe Odaları olan Bodrum Ticaret Odası, Marmaris Ticaret Odası, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasına ve Oda Üyelerine bilgilendirme toplantıları düzenlenmesine karar verildi.

 
Umem Beceri’10 Manisa Kurs Yönetimi Toplandı 24.11.2014/Manisa

 

UMEM Beceri’10 Manisa Kurs Yönetimi Toplantısı, Manisa İŞKUR İl Müdürlüğü, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il ve ilçelerdeki oda ve borsaların temsilcilerinin katılımıyla Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasında gerçekleştirildi. ​

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğü UMEM Beceri 10 Projesi Manisa kurs yönetimi toplantısında ildeki iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman doğrultusunda işsizlere, meslek ve iş edindirme konuları ele alındı.

 
Umem Beceri’10 Diyarbakır Kurs Yönetimi, Devam Eden Kursları Yerinde Ziyaret Etti 17.11.2014 / Diyarbakır

UMEM Beceri’10 Diyarbakır Kurs Yönetimi toplantısı, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıda UMEM Beceri’10 projesinde yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri ele alınırken, Diyarbakır TSO üyesi firmaların UMEM kapsamındaki kurs talepleri görüşüldü. ​

Komisyon toplantısının ardından kurs taleplerini yerinde incelemek üzere Bismil Atatürk Meslek Lisesi ve Gümüş Tekstil atölyesini inceleyen heyet sonrasında, Teknokent bünyesinde açılması planlanan bilgisayar programcılığı kursunu yerinde inceleyerek yetkililerden detaylı bilgiler aldı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ferdani Gökdere başkanlığında toplanan Kurs Yönetimi’nde, DTSO Personeli Erhan Ayer, Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Cengiz Çelebi ve uzman Osman Üşen, il Milli Eğitim Şube Müdürü şahin Aktay ve okul müdürleri, Ali İhsan Bal, Fethi Eroğlu, Gürkan Beyaz yer alıyor.

 
« BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon »

Sayfa 1 / 23

İstihdamlar - I

En fazla istihdam sağlayan ilk 10 il

1. Kocaeli
2. Sakarya
3. İstanbul                                 4. Bursa
5. Manisa
6. Tekirdağ
7. Mersin
8. Şanlıurfa
9. Karaman
10.İzmir

* İstihdam verileri, Temmuz 2013 sonu itibariyle alınmıştır.

İstihdamlar - II

Yükselen ilk 10 il

1. Karaman
2. Bilecik
3. Bayburt                                   4. Sakarya
5. Tekirdağ
6. Kırşehir
7. Kırıkkale
8. Sinop
9. Manisa
10.Çanakkale

* Yükselen ilk 10 ilin performansı, istihdam sayısının, o ildeki işsiz sayısına bölünerek elde edilmesiyle hesaplanmıştır.

* Haziran 2013 verilerine göre hesaplanmıştır.


bottom
top

İŞSİZ ARANIYOR

Anahtar Kelimeler

İş arıyorum, meslek kursları, mesleki eğitim, meslek edindirme kursları, meslek kursu, eleman arıyorum, istihdam, istihdam teşvikleri, kurs ön başvuru, UMEM nedir?, TOBB, İŞKUR meslek kursları, Milli Eğitim Bakanlığı meslek kursları,  meslek kursları iş sahibi yapıyor

UMEM Beceri10 Bülteni

En çok okunan


bottom