top
logo

Başarı Hikayeleri

Sosyal paylaşım

 


feed-image RSS Besleme
BECERİ'10-Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi
UMEM BECERİ’10 PROJESİ MEVZUAT EĞİTİMLERİNİN İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 9 NİSAN 2015

 

 

UMEM Beceri’10 projesi’nin revize edilen protokolü ve genelgesi ile ilgili usul ve esasların anlatıldığı mevzuat eğitimlerinin ikincisi, 9 Nisan 2015 tarihinde TOBB Sosyal Tesisler Şefik Tokat Toplantı salonlarında gerçekleştirildi.

Proje mevzuat eğitimine, Amasya, Bartın, Bolu, Bursa, Çankırı, Eskişehir, Erzurum, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kayseri, Ordu, Samsun, Sivas ve Muş Oda, Borsa, İŞKUR ve Milli Eğitim temsilcilerinin dâhil olduğu Kurs Yönetimleri katıldı.

Toplantıda, UMEM Beceri’10 Projesi Teknik Komitesi tarafından aşağıdaki başlıkları kapsayan bir sunum yapılarak, proje ile ilgili detaylı bilgiler verildi:

 

-          Proje Yönetişim Mekanizması

-          Kurs Yönetimlerinin Görevleri

-          İşgücü İhtiyaçlarının Tespit Edilmesi

-          Kurs ve İşbaşı Eğitim Süreçleri

-          Kursiyer İşlemleri

-          Ödemelerle İlgili İşlemler

-          İstihdam Süreçleri

 

Sunum sonrasında ise, Kurs Yönetimi temsilcileri ile karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Mevzuat eğitimleri gruplar halinde devam edecek olup Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirilecek eğitimlerle 81 ilin tamamına bilgilendirme yapılması öngörülüyor.

 

 
BURSA’DA 112 FİRMANIN KATILIMIYLA UMEM BECERİ’10 PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI 8 NİSAN 2015

 

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde UMEM Beceri’10 projesi bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ ONUR katılarak bir açılış konuşması yapmıştır.

UMEM Beceri’10 projesinin firmalara avantajlarının anlatıldığı bilgilendirme toplantısına Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na üye 112 firmadan toplam 167 temsilci katıldı.

Toplantıda yapılan sunumun ardından üye firma temsilcilerinin soruları; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü temsilcilerinin oluşturduğu Kurs Yönetimi tarafından cevaplanarak, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

 

 
UMEM BECERİ’10 PROJESİ MEVZUAT EĞİTİMLERİNİN BİRİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 2 NİSAN 2015 TOBB/ANKARA

UMEM Beceri’10 projesi’nin revize edilen protokolü ve genelgesi ile ilgili usul ve esasların anlatıldığı mevzuat eğitimlerinin ilki, 2 Nisan 2015 tarihinde TOBB Sosyal Tesisler Şefik Tokat Toplantı salonlarında gerçekleştirildi.

Proje mevzuat eğitimine, Aksaray, Balıkesir, Batman, Çorum, Çanakkale, Edirne, Malatya, Zonguldak, Nevşehir, Konya, Sakarya, Kastamonu, Mersin,  Kilis, Kütahya, Yalova, Yozgat’tan Oda, Borsa, İŞKUR ve Milli Eğitim temsilcilerinin dâhil olduğu Kurs Yönetimleri katıldı.

Toplantıda, UMEM Beceri’10 Projesi Teknik Komitesi tarafından aşağıdaki başlıkları kapsayan bir sunum yapılarak, proje ile ilgili detaylı bilgiler verildi:

 

-          Proje Yönetişim Mekanizması

-          Kurs Yönetimlerinin Görevleri

-          İşgücü İhtiyaçlarının Tespit Edilmesi

-          Kurs ve İşbaşı Eğitim Süreçleri

-          Kursiyer İşlemleri

-          Ödemelerle İlgili İşlemler

-          İstihdam Süreçleri

 

Sunum sonrasında ise, Kurs Yönetimi temsilcileri ile karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Mevzuat eğitimleri gruplar halinde devam edecek olup Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirilecek eğitimlerle 81 ilin tamamına bilgilendirme yapılması öngörülüyor.

 

 

 

 

 

 

 
POLATLI TİCARET ODASI AYDA EN AZ 2 KURS SLOGANI İLE UMEM BECERİ’10 PROJESİ EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR 2 NİSAN 2015

UMEM Beceri’10 projesi kapsamında 2015 yılında Polatlı'da 2 kurs açan Polatlı Ticaret Odası, 2 kursun daha açılışını yaptı.

Kursların açılış toplantısı, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Şükrü Şenel ve Mesut Aşgın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Tacettin Gültekin ve İŞKUR Şube Müdürü Ali Fuat Eren ve 40 kursiyerin katılımıyla yapıldı.

Polatlı Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Şükrü Şenel, açılış konuşmasında ''UMEM Beceri’10 projesini son 2 aydır ilçemizde de uygulamaya başladık. Servis Elemanı, Bilgisayarlı Muhasebe ve Torna Tesviye elemanı kurslarımızın ardından bugün burada Yüzey Boyama Elemanı kursunun da açılışını yapmanın heyecanı içindeyiz. PTO Yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana üyeye ve ilçeye hizmet odaklı çalışacağımızın sözünü vermiştik. Başkanımız Ulvi Sakarya öncülüğünde şükürler olsun ki hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz. Üyelerimiz ara eleman bulmakta zorlanmaktadır. Bu eksikliği göz önüne alarak görüşlerini alıyoruz ve hangi birimlerinde personel bulmakta güçlük çektiklerini tespit ediyoruz. Sonrasında ise, İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de ortaklığı ile kurslarımızı açıyoruz. UMEM Beceri’10 projesi ile herkes kazanıyor. Bu açıdan ilçemiz ve ülkemiz ekonomisi için büyük bir kazançtır. Proje Biriminde çalışan arkadaşlarımız şuan önümüzdeki hafta açacağımız Gazaltı kaynakçılığı kursu için çalışmalarını sürdürmektedir. Onu da inşallah önümüzdeki hafta açacağız. Bize destek veren herkese teşekkür ederim'' diyerek sözlerini tamamladı.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu açılış konuşmasını yapan PTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut Aşgın ise;

”Yönetim Kurulu olarak biz UMEM Beceri’10 Kurslarına 2015 yılı itibariyle start verdik ve bugün itibariyle Yüzey Boyama Elemanı  eğitimi ile birlikte 4 kursu açmış olacağız. Üyelerimizden aldığımız taahhütler doğrultusunda inşallah her kursiyerimizi de istihdam ediyoruz. Kursiyerler toplam 304 saat sürecek eğitimde Ön muhasebe ve bilgisayarlı muhasebe, finans tabloları,f aturalandırma gibi bir çok başlıkta öğrenim görecektir. 3 aylık eğitim boyuna kursiyerlere 25’er TL ödenecek ve SGK imkanlarından da yararlanabileceklerdir. Yani kısacası hem vatandaşlarımız, hem üyelerimiz hem de ülke ekonomisi kazanacaktır. Hepinize başarılı bir iş hayatı diler saygılarımı sunarım” diyerek sözlerine son verdi.

Eğitimlerin sonunda başarılı olan kursiyerler MEB onaylı Bilgisayarlı Muhasebe ve Yüzey Boyama Elemanı sertifikası sahibi olacak ve Polatlı Ticaret Odası üyesi firmalar bünyesinde istihdam edileceklerdir.

 
BANDIRMA’DA UMEM BECERİ’10 KAPSAMINDA MESLEK EDİNDİRME VE İŞE YERLEŞTİRME SEFERBERLİĞİ BAŞLADI 20 MART 2015

 

 

Bandırma UMEM Beceri’10 Kurs Yönetimi toplantısı, Bandırma Ticaret Odası’nda düzenlendi. Bandırma Ticaret Odası Genel Sekreteri Serap Özdemir, İŞKUR Bandırma Hizmet Merkezi Müdürü Emrullah Narin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ersin Öztay ve Bandırma Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ertunç İşbay’dan oluşan Bandırma Kurs Yönetiminin ilk toplantısı, projenin önemli bir ayağı olan meslek liselerinin müdürleriyle birlikte yapıldı.

 

Bandırma Ticaret Odası Genel Sekreteri Serap Özdemir yaptığı açılış konuşmasında; “ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında ilk etapta 19 ilde başlatılan proje, 81 ilde uygulanmaya devam etmektedir. Bandırma dâhil, potansiyeli yüksek 13 İlçe UMEM Beceri’10 Projesi kapsamına alınmıştır. İşgücü piyasasının ihtiyaçları ve kurs yönetimlerinden alınan görüşler doğrultusunda mevcut protokol ile artık tüm meslek liselerinde sanayi, hizmet ve tarım sektörlerinde mesleki eğitim kursları açılabilecektir. UMEM Beceri’10 Projesi’nin amacı, işgücü piyasasının ihtiyacı olan nitelikte işgücünün temini için kamu ve özel sektör işbirliğini artırmak ve işgücü piyasasında arz talep uyuşmazlıklarından kaynaklanan işsizliğe çözüm getirmektir.” dedi.

 

Toplantıda söz alan İŞKUR Bandırma Hizmet Merkezi Müdürü Emrullah Narin, proje kapsamında kurumların üzerine düşen görevleri dile getirdi. Meslek odalarının firmalardan işgücü talebi toplayacağı, İŞKUR’un taleplere göre kursiyer temin edeceği, meslek liselerinin kursları düzenleyeceği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de kursların eğitmen ve belgelendirme ihtiyaçlarını karşılayacağına değindi. Kursların meslek liselerinde açılabileceği gibi, firmaların talepleri doğrultusunda firma bünyesinde de yapılabileceğine değinen Narin, “Kursların okulda ya da firmada açılması durumunda önemli olan ciddiyetle ve en iyi sonucu verecek şekilde yapılmasıdır” dedi.

 

Narin, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi” Sanayi, Hizmet ve Tarım Sektörleri Uygulama Protokolü çerçevesinde bilgi aktarımı yaparak İşleyişle ilgili sunum yaparak bilgi verdi.

 
« BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon »

Sayfa 1 / 34

İstihdamlar - I

En fazla istihdam sağlayan ilk 10 il

1. Kocaeli
2. Sakarya
3. İstanbul                                 4. Bursa
5. Manisa
6. Tekirdağ
7. Mersin
8. Şanlıurfa
9. Karaman
10.İzmir

* İstihdam verileri, Temmuz 2013 sonu itibariyle alınmıştır.

İstihdamlar - II

Yükselen ilk 10 il

1. Karaman
2. Bilecik
3. Bayburt                                   4. Sakarya
5. Tekirdağ
6. Kırşehir
7. Kırıkkale
8. Sinop
9. Manisa
10.Çanakkale

* Yükselen ilk 10 ilin performansı, istihdam sayısının, o ildeki işsiz sayısına bölünerek elde edilmesiyle hesaplanmıştır.

* Haziran 2013 verilerine göre hesaplanmıştır.


bottom
top

İŞSİZ ARANIYOR

Anahtar Kelimeler

İş arıyorum, meslek kursları, mesleki eğitim, meslek edindirme kursları, meslek kursu, eleman arıyorum, istihdam, istihdam teşvikleri, kurs ön başvuru, UMEM nedir?, TOBB, İŞKUR meslek kursları, Milli Eğitim Bakanlığı meslek kursları,  meslek kursları iş sahibi yapıyor

UMEM Beceri10 Bülteni

En çok okunan


bottom