top
logo


Erzurum'da meslek edindirme kurslarını başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi

UMEM (Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri) Beceri '10  Projesi’nin bilgilendirme toplantısı ve sertifika töreni, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) gerçekleştirildi. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak, ETSO Genel Sekreteri ve Beceri 10 (UMEM) Kurs Yönetimi Başkanı Abdulkadir Ungan projeyle ilgili bilgilendirme sunumu yaptı. Proje kapsamında Erzurum’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Ungan, özel sektörün talepleri doğrultusunda sürdürülen projenin başarılı olması için çaba gösterdiklerini dile getirdi.

İşveren ihtiyaçları ön planda

Daha sonra proje ortakları adına, İşkur Erzurum İl Müdürü Ahmet Tacettin Ötügen ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bastem birer konuşma yaptı. Ötügen ve Bastem konuşmalarında, projenin, işsiz gençlere iş umudu, eleman sıkıntısı çeken işletmelere de istedikleri donanıma sahip kalifiye elemanlara kavuşma imkanı sunduğunu söylediler.

Törende son konuşmayı yapan ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın da, projenin temel amacının işsizlere meslek edindirmek suretiyle istihdamın artırılması ve işverenlere nitelikli eleman kazandırılması olduğunu ifade etti. Proje kapsamında işverenlerin işgücü talepleri doğrultusunda kurslar açıldığını ve bu kurslara İşkur’a kayıtlı iş arayan kişiler yerleştirildiğini kaydeden Başkan Özakalın şunları söyledi; “Teorik ve pratik eğitimlerinden oluşan bu kurslara devam eden kursiyerlerden başarılı olanların büyük çoğunluğunun ise işe yerleştirilmesi amaçlanıyor. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın başkanlığında yürütülen çalışmalarda bugüne kadar toplam 175 firmaya ihtiyaç analizi yapılarak, hangi alanlarda ve kaç kalifiye personele ihtiyaç duyulduğu tespit edildi. Yapılan analizler sonucunda toplamda 250’nin üzerinde personel talebi olduğu tespit edildi. Açılması muhtemel her meslek kursu için de yine ayrı ayrı ihtiyaç analizi çalışması yapılarak, doğru işe doğru ve kalifiye elemanı yerleştirmeyi hedeflemekteyiz.”

En çok istihdam sağlayan firmalara plaket

Erzurum UMEM Kurs Yönetimi olarak şimdiye kadar 13 meslek edindirme kursu başlattıklarını belirten Başkan Özakalın, meslek kurslarını tamamlayan kursiyerlerin de sertifika almaya hak kazandığını söyledi. Başkan Özakalın’ın konuşmasının ardından projeye en çok eleman istihdam ederek katkıda bulunan, Desni Grup Ltd. Şti. adına Sefa Demir, EN-KA-BE Ltd.Şti. adına Necati Zühel ve ERPANAŞ firması adına İkram Aksakallı’ya plaket verildi. Plaket töreninin ardından çeşitli branşlarda açılan kursları başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız


bottom
top

İŞSİZ ARANIYOR

Anahtar Kelimeler

İş arıyorum, meslek kursları, mesleki eğitim, meslek edindirme kursları, meslek kursu, eleman arıyorum, istihdam, istihdam teşvikleri, kurs ön başvuru, UMEM nedir?, TOBB, İŞKUR meslek kursları, Milli Eğitim Bakanlığı meslek kursları,  meslek kursları iş sahibi yapıyor

UMEM Beceri10 Bülteni

En çok okunan


bottom